Fialová ložnice

Schéma fialové barvy může u ložnice vypadat naprosto nádherně a velmi sofistikovaně. Jen je třeba nebát se experimentovat s barevnou kombinací a hlavně s různými odstíny fialové barvy.

Evropskou tradicí se stalo, že fialová barva je barvou králů nebo knížat a to z toho důvodu, že vypadá honosně a působí uklidňujícím dojmem co je, zvláště u ložnice, velice vítaný prvek.

Představte si vaši ložnici s postelí v povlečení z hedvábného sametu v různých odstínech fialové a k tomu sněhově bílé ložní prádlo, které vykukuje zpod. Na pozadí se dají použít světlé tapety s tmavým květovaným vzorem, což ve výsledku bude působit luxusně a svůdně.

Má fialová ložnice nějaké nevýhody?
Zejména na muže nepůsobí fialová barva příznivě, hlavně světlejší odstíny připomínají růžovou barvu.
Některé z tmavých odstínů fialové barvy vypadají na zdech příliš výstředně – hlavně na slunečních stěnách ložnice.
Syntetické látky nevypadají ve fialových odstínech příliš vábně, spíše působí laciným dojmem.

Jakou barvu mám zvolit pro podlahu?
Do ložnice s fialovým schématem se hodí například koberec v odvážně tmavém fialovém odstínu. Tmavý odstín patří mezi teplé barvy, tím získáme z ložnice ještě luxusnější místo v domě. Tmavý koberec má, ale i nevýhodu v tom, že je na něm vidět každé smítko a tak potřebuje častější údržbu.

Dekorační prvky
Pokud je to ve vašich možnostech můžete na strop nad čelo postele umístit po celé délce stěny bodová světla. Při světlém stropu a tmavých stěnách působí taková dekorace skoro až magicky.

Další výraznou dekorací může být lustr. Ten může být z lesklých stříbrných materiálů. Rozhodně se pro takovou kombinaci nehodí lustr z laciného plastu nebo jiný rádoby „moderní“ designérský výstřelek.

Pokud by se ukázalo, že fialová ložnice nebude na obě pohlaví, které ji budou obývat, působit dobrým dojmem můžete vyzkoušet například jiné barvy, které zde kombinujeme. Například oblíbené barevné schéma Oranžové ložnice.

3 Responses

  1. Hanina napsal:

    Nebude fialová ložnice spíš jak z vykřičeného domu? Věřím, že to může vypadat pěkně obzvlášť u světlých odstínů, ale dát tam tmavě fialovou z toho by mě asi bolela hlava.

  2. Golke napsal:

    My jsme si právě fialovou ložnici pořídili a hlava mě z toho rozhodně nebolí musíte si uvědomit řadu věcí a to od prosvícenosti pokoje až po to jestli na vás taková barva působí dobře. Mému přiteli se fialová ložnice velice líbí a když zdi doplníte řadou zrcadel zvětší to i prostor a když je vhodně umístíte tak to ložnici i prosvětlí.

  3. miras napsal:

    Je mi jasné, že zrcadla zvětšují prostor, ale nevidím důvod instalovat jich do ložnice toik.. Maximálně jen, aby se člověk viděl při S..E..X..U

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>